Visai neseniai teko susidurti su kartais kylančia problema Avast nemokamos versijos vartotojams. Jeigu naudojate būtent šią antivirusinę programą kartu su Windows XP operacine sistema, rekomenduoju skaityti toliau.

Gavus keletą kompiuterių su neveikiančiu interneto ryšio ir tais pačiais simptomais (nebuvo gaunami, matomi IP adresai), pradėjau ieškoti kaltininko. Greit tapo aišku, kad trūksta sisteminio failo tcpip.sys, kitaip pasakius, Windows XP jau nebesuprato, kas tai per protokolas ir kaip gauti IP adresus :). Atstačius tcpip.sys sisteminį failą, įdiegus per naują TCP/IP protokolą, kompiuteriai vėl galėjo nardyti po internetą 🙂

Na o priežastis buvo paprasta. Avast antivirusinė sistema rado virusą Win32.Worm.Downadup.Gen pakeistame tcpip.sys faile ir jį tiesiog ištrynė. Oficialių Avast kūrėjų paaiškinimų dėl šio nesusipratimo nepavyko aptikti, todėl ir neaišku, ar Avast ištaisė šią klaidą, ar ne. Todėl rekomenduoju, bent jau laikinai pasikeisti antivirusinę Avast į AVG 2013 Free (nepamirškit nukabinti varneles nuo diegimo metu siūlomų įrankių juostų ir paieškos variklių:) ).

Tagged on: