Dažnai prie nešiojamo kompiuterio galima pamatyti ir kavos puodelį ar stiklinę sulčių. Deja, kartais šie gėrimai atsiduria ant nešiojamo kompiuterio klaviatūros. Ką daryti, kad tokiu atveju kompiuteriui būtų pakenkta kuo mažiau?

Svarbiausios – pirmos minutės

Jeigu jau išpylėte kokį nors skystį ant nešiojamo kompiuterio, visų pirma, kuo greičiau jį išjunkite. Sekantis veiksmas – apverskite kompiuterį ir ištraukite bateriją (be abejo, atjunkite ir maitinimą iš elektros tinklo). Pasistenkite kuo labiau nusausinti kompiuterį, išvalyti visus matomus skysčio aplietus plotus. Rekomenduoju palikti kompiuterį atjungtą nuo maitinimo ir be baterijos bent jau 6 valandas kambario temperatūroje. Vėliau galite mėginti įjungti kompiuterį ir patikrinti jo klaviatūros veikimą.

Kodėl skystis sugadina klaviatūrą?

Noriu patikslinti, jeigu klaviatūrą apipylėte, kai kompiuteris išjungtas – kol jo neįjungsite, tol klaviatūra nenukentės. Skystis gadina klaviatūras tik tada, kai į jas tiekiama elektros srovė (skystis veikia kaip laidininkas ir tiesiog užtrumpina klaviatūros kontaktus, todėl nustoja veikti kai kurie klavišai). Žinoma, klaviatūra tik vienas iš dažniausiai nukenčiančių nešiojamo kompiuterio komponentų, kartais nukenčia ir kompiuterio pagrindinė plokštė.

Kokios šio gedimo šalinimo kainos?

Nešiojamo kompiuterio nauja klaviatūra kainuoja nuo 100 iki 180 Lt. Kartais tenka pirkti naudotą klaviatūrą, (jeigu nebėra galimybės gauti naujos) kurios kaina yra nuo 60 Lt.  Na, o klaviatūros keitimo darbų kaina yra 30 Lt.