Kartais būna tokių situacijų, kad stacionarus kompiuteris tiesiog neįsijungia ir nustoja funkcionuoti. Tokio tipo gedimai dažnai būna netikėti ir paprastai neatsiranda dėl vartotojo kaltės. Taigi toliau panagrinėsime dalis, kurios gali sugesti ir neleisti kompiuteriui startuoti (būtent stacionariame kompiuteryje).

Neveikiančio komponento identifikavimas

Visų pirma reikia nustatyti, ar įjungus kompiuterį užsižiebia indikacinės lemputės ant jo korpuso, ar ne. Jeigu lemputės užsižiebia, tačiau vaizdas ekrane neatsiranda, greičiausiai bus sugedusi vaizdo plokštė. Tuo tarpu jei indikacinės lemputės užsižiebia, tačiau vaizdo nėra ir girdimas tam tikro dažnumo pypsėjimas, kaltininkas gali būti ir operatyvioji atmintis. Na, o jeigu nuspaudus įjungimo mygtuką, neužsižiebia indikacinės lemputės ant kompiuterio korpuso (prieš tai būtina įsitikinti, ar kompiuteris gauna elektros energiją), kaltininkas gali būti maitinimo blokas arba pagrindinė plokštė. Dažniausiai pasitaiko maitinimo bloko gedimų.

Papildomi sugedusių komponentų požymiai

Kartais galima pastebėti vizualių komponentų gedimų požymių. Pavyzdžiui vaizdo, pagrindinės kompiuterio plokštės, maitinimo blokai turintys defektų, gali turėti išsipūtusių kondensatorių:

Blogi kondensatoriai

Pagrindinės plokštės kondensatorių gedimas

Kondensatoriai dažniausiai išsipučia dėl menkos kokybės arba senatvės. Tokiu būdu sumažėja jų talpa ir kompiuteris gali visai neįsijungti arba įsijungti ne iš pirmo karto. Pasitaiko ir akivaizdžių degimo požymių, tokių kaip svilėsių kvapas ar apdegę detalių komponentai:

Sudegęs komponentas

Sudegęs komponentas

Jeigu matomi panašūs požymiai, priežasčių kodėl taip įvyko gali būti kelios: trumpas jungimas dėl perkaitusio komponento (dėl užsikimšusios aušinimo sistemos) arba skysčio patekimas ant veikiančio komponento.

Dažniausiai tokių gedimų taisymo kaina prilygsta naujo komponento kainai. Todėl geriausia keisti sugedusį komponentą nauju arba naudotu.

Apytikslės sugedusių komponentų kainos

Kaip ir minėjau dažniausiai komponentų su išsipūtusiais kondensatoriais ar sudegusiais mikroschemų rinkiniais taisyti neverta. Todėl geriau įsigyti naują komponentą su garantija. Naujų pagrindinių plokščių kaina svyruoja nuo 130 iki 300 Lt (paprasčiausi modeliai), maitinimo blokų nuo 70 iki 150 Lt, na o vaizdo plokščių kainos yra nuo 130 Lt  (kuo didesnė kaina, tuo geresni parametrai, aktualūs žaidimams).