Nešiojamo kompiuterio ekrano matricų dūžių pasitaiko ganėtinai dažnai. Pakanka tik smarkiau sutrenkti matricos dangtį ar kartais per užmaršumą palikti rašiklį ar USB atmintinę ant kompiuterio klaviatūros ir tuo metu uždaryti kompiuterio dangtį… Toliau pateikiama nešiojamo kompiuterio ekranų matricų specifika, bei preliminarios ekranų kainos.

Sudaužyta ekrano matrica

Sudaužyta ekrano matrica

LCD ekranai

Kol kas šis ekranų tipas yra labiausiai paplitęs, nes jis yra seniausias. Papildomai jam reikalingas maitinimo įtampos keitiklis, kuris tiekia tinkamą įtampą ekrano apšvietimo lempai. Kai sudaužoma tokio tipo ekrano matrica, maitinimo įtampos keitiklio (inverterio) keisti nereikia, keičiama tik matrica su joje esančia apšvietimo lempa. Pagrindiniai matricos parametrai: dydis coliais, maksimali ekrano raiška, vaizdo jungties kontaktų skaičius. Paradoksas, tačiau dažniausiai montuojama 15.4 colio 1280 x 800 ekrano raiškos 30 kontaktų jungties matrica kartais būna pigesnė nei 14 colių matrica (priklausomai nuo ekrano raiškos, matricos naudotos). Tai galima paaiškinti paprastai: 15.4 colio naudotų ekranų pasiūla yra didesnė. Dažniausiai pasitaikančio 15.4  colio naudoto ekrano kaina yra ~ 150 Lt. Ekrano keitimo darbų kaina yra 40 Lt.

LED ekranai

Naujų nešiojamų kompiuterių ekrano tipas. Apšvietimo lempos įtampos keitiklio jau nebereikia, kadangi ekranas apšviečiamas nedidelės įtampos reikalaujančiomis LED lempomis. Naudotų LED ekranų pasiūla tik „įsibėgėja“, todėl jų kainos yra didesnė. Dažniausiai naudojamo 15.6 įstrižainės LED naujo ekrano kaina yra maždaug 300 Lt, o naudoto apie 200 Lt.  Ekrano keitimo darbų kaina yra 40 Lt.

Ar reikia vengti naudotų ekrano matricų?

Tikrai ne. 99 procentai defektų jau yra matomi montuojant naudotą ekraną. Tai gali būti: užstrigę ekrano taškai – pikseliai (nuolat raudonas ar kitos spalvos taškelis ekrane), baltos dėmės (atsiradusios nuo spaudimo) arba fiziniai pabraižymai.  Likęs vienas procentas gedimų priklauso LCD tipo ekranų apšvietimo lempai. Jos gali perdegti, tačiau šis gedimas yra labai retas.